Pięć kawalerek

Mieszkanie o powierzchni 102 mkw. położone na trzecim piętrze wyremontowanej kamienicy w Katowicach, w dzielnicy Dąbrówka Mała.

 

Co można było z nim zrobić? Poprzedni właściciel chciał je podzielić na dwa mniejsze mieszkania, wyremontować i sprzedać. My stwierdziliśmy, że zmieścimy tu pięć kawalerek. Po telefonicznych, trwających cały weekend negocjacjach, osiągnęliśmy bardzo satysfakcjonującą cenę, o 15 tys. zł niższą od zakładanego maksimum.

 

Mieszkanie miało szereg zalet. Świetny układ do podziału, centralne ogrzewanie i ciepłą wodę miejską i perspektywę remontu części wspólnych kamienicy. Podczas projektowania układu pojawiały się jednak liczne problemy techniczne (jak zwykle chodzi o piony wentylacyjne i kanalizacyjne), jednak dzięki współpracy sąsiedzkiej, dobudowaliśmy dodatkowy pion kanalizacyjny, dzięki czemu wszystkie pięć mieszkań jest bezpośrednio podłączonych do kanalizacji (bez kombinacji w postaci podnoszenia podłóg lub młynków).

 

Sam remont to była droga przez mękę, mnóstwo niespodzianek i opóźnień. Ostatecznie remont trwał aż blisko pięć miesięcy, a co gorsze, jeszcze dłużej czekaliśmy na trójfazowe przyłącze prądowe, przez co gotowe mieszkanie dwa miesiące stało puste. Na nasze szczęście zbiegło się to z Szczytem Klimatycznym ONZ w Katowicach, dzięki czemu gotowe mieszkania trafiły na portal booking.com, a jego pierwszymi najemcami byli goście z całego świata. Po Szczycie Kawalerki wynajęły się w ciągu dwóch tygodni, za ceny wyższe niż prognozowane, a najemcy chwalą sobie standard mieszkań oraz ich lokalizację.

 

Poniżej prezentujemy zdjęcia dwóch spośród pięćiu kawalerek z tego mieszkania.

 

 


Kwiecień 13, 2019

Przykładowe realizacje, aktualne oferty

O nas

Tworzymy zespół o uzupełniających się kompetencjach. Dzięki naszym doświadczeniom dysponujemy szeroką wiedzą z zakresu doradztwa prawnego, analizy biznesowej i negocjacji. Wspólnie przeprowadziliśmy szereg inwestycji na rynku nieruchomości, z których wszystkie skończyły się powodzeniem.

Celem flats4rent jest świadczenie kompleksowej pomocy inwestorom dążącym do zapewnienia sobie i swoim rodzinom wolności finansowej w oparciu o rynek nieruchomości.

Kontakt

Jesteś zainteresowany współpracą, chcesz inwestować na rynku nieruchomości lub skorzystać z naszych usług, masz ciekawą okazję inwestycyjną, lecz nie wiesz, od czego zacząć lub brakuje Ci środków?

Odezwij się do nas na:

kontakt@f4r.pl

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Poddziałanie 1.1.1. Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój